Kenia

Najważniejsze informacje

Czas trwania

13 dni, 
15.07 - 28.07.2024
29.07 - 10.08.2024
03.02 - 15.02.2025
Zapytaj też o inny termin na zamówienie

Liczba uczestników

12- 18 osób

Zakwaterowanie

eleganckie pensjonaty lub hotele 4*, Lodge na safari, resort all inclusive

Transport

samochód z otwieranym dachem podczas safari, samolot

Wyżywienie

W restauracjach, lodgach, posiłki według wymienionych w programie

Informacje dodatkowe

Pod programem będziemy aktualizować obecne wymogi i zalecenia odnośnie podróży

Dzień 1

Wylot do Nairobi, z przesiadką w jednym z miast Europy, w Dubaju lub Doha, w zależności od wybranej linii lotniczej.
Na lotnisku otrzymacie specjalne teczki dla dzieci z gadżetami i grami na podróż i pobyt w Kenii. Teczki będą dostosowane do wieku dzieci.

Zakwaterowanie: w jednym z pensjonatów w Nairobi lub w hotelu 4*

Dzień 2

Śniadanie, a po nim zwiedzanie najciekawszych miejsc w Nairobi.
Na początek zobaczymy wizytówkę Nairobi – Sheldrick Fundation
Adoptować słonia? Marzenie każdego dziecka! Wystarczy wpłacić 50 USD za rok, aby uzyskać certyfikat adopcji słonia (cała kwota przeznaczona jest na oporządzenie i wychowanie słoni). Na adopcję czekają między innymi słonie o imieniu: Lemeki, Rama, Kindani, czy Esoit). To jedyne takie miejsce na świecie, gdzie małe osierocone słonie są tak przygotowywane do życia, że mogą wrócić do naturalnego im środowiska, czyli buszu w Kenii. Będziemy mogli obejrzeć czas karmienia i kąpieli małych słoni.

Tuż obok Sheldrik Fundation znajduje się słynne Girafe Centre, gdzie można zobaczyć żyrafy z bliska oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Następnym miejscem, które zasługuje na uwagę jest wytwórnia biżuterii Kazuri. Korale wyrabiane i malowane są przez kobiety. Zakup tamtejszej biżuterii pomaga w poprawie warunków życia. Kazuri wspiera swoim wizerunkiem Meryl Streep, odtwórczyni roli Karen Blixen w „Pożegnaniu z Afryką”.

W Kazuri zakupimy paczkę koralików do samodzielnego stworzenia biżuterii, w kolejnych dniach dzieci przygotują własne wzory korali lub kolczyków pod okiem lokalnych animatorów.
Lunch w jednej z galerii, posiadającej piękny ogród na terenie dzielnicy Karen.

Wieczorem kolacja w najsłynniejszej restauracji w Kenii – Carnivore Grill, serwującej ogromny wybór mięs z grilla w tym mięso krokodyla, czy strusia.
Nocleg w pensjonacie lub hotelu 4*.

Dzień 3

Po śniadaniu rozpoczyna się przygoda z safari. Przejazd do Parku Narodowego Amboseli trwa około 3 godziny, gdzie po przekroczeniu bramy czeka na Was 5 dni fascynującej wyprawy wśród natury.

Symbolem parku Amboseli są stada słoni oraz ośnieżony szczyt Kilimanjaro. Amboseli to właśnie najlepsze miejsce w Kenii na obserwację góry!
Park słynie z dostojnego piękna zwierząt, do których można blisko podjechać samochodem. Żyje tu około 600 słoni - to jedna z najliczniejszych populacji w Afryce. Na równinnych terenach Amboseli dość łatwo spotyka się też lwy, które szukają zdobyczy, ponieważ w parku z roku na rok zwiększa się też liczba bawołów, zebr, żyraf i gazeli.

W trakcie safari polski przewodnik opowie niezliczone ilości ciekawostek o różnych zwierzętach, ptakach, a nawet insektach, które żyją na sawannie.
Popołudniu zakwaterowanie i lunch w eleganckiej lodge, odpoczynek przy basenie, następnie około 16 wyjazd na popołudniowe safari. Wieczorem odbędzie się ognisko, atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Dzień 4

W czasie wyjazdu, wielokrotnie zobaczycie spacerujących po afrykańskiej sawannie dumnych Masajów. Wiele razy spojrzycie na piękną biżuterię Masajskich kobiet spotkanych na campie czy w lodge.

Dziś przed Wami duże przeżycie. Osobiste spotkanie z Masajami, ich stylem życia i kulturą.  Nie będziemy lukrować Wam rzeczywistości, pokażemy Masajów takimi, jacy są. Przewodnik opowie o ich życiu i tradycjach. Zobaczycie Masajów:

  • którzy zaproszą Was do swojego domu/chaty na herbatę
  • którzy zaprezentują Wam swoje tańce oraz to jak potrafią skakać wzwyż na prostych nogach
  • nauczą Was o swojej tradycyjnej medycynie, pokażą jak tworzą szczoteczkę do zębów z gałęzi drzewa
  • nauczą Was rzucać dzidą do celu

Czyż to wszystko nie brzmi jako fantastyczny dzień dla dzieci? To dla nich zaprojektujemy ten dzień tak, aby dostarczył im wielu wrażeń.

Tego dnia na pewno zrobicie przepiękne zdjęcia, a na koniec wizyty będzie okazja do zakupu pamiątek. Na pożegnanie Masajowie zaśpiewają swoją tradycyjną pieśń, będzie to wzruszający moment.

Powrót na lunch do lodge, odpoczynek przy basenie, popołudniu safari, wieczorem kolacja

Masajowie to jedna z ostatnich rdzennych grup etnicznych na świecie. To społeczność, która żyje w zrównoważony sposób i do tego wykorzystuje zasoby naturalne oraz zwierzęta - krowy i kozy. Dzięki temu można zobaczyć, jak żyją ludzie, którzy nie mają elektryczności czy bieżącej wody, ale są samowystarczalni. Jest to na pewno jedno z tych przeżyć, które zostają na długo w pamięci.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Tsavo West. Tsavo to największy park narodowy w Kenii i jeden z największych w Afryce o imponującej powierzchni 21 tysięcy kilometrów kwadratowych. Jadąc przez Tsavo podziwia się przepiękną roślinność sawannową z drzewami akacji i baobabami. Można tu zobaczyć wiele zwierząt, między innymi: lwy, lamparty, gepardy, słonie, bawoły, gazele, antylopy, hipopotamy, pawiany i koczkodany.
Potem jest przerwa i dojazd do eleganckiej lodge na lunch i odpoczynek przy basenie. Po południu wyjazd na safari, gdzie zobaczymy między innymi ogromne połacie lawy wulkanicznej. Będzie to okazja do opowiadania ciekawostek o Wielkim Rowie Afrykańskim, przez tereny którego wiedzie trasa wyjazdu.

Wieczorem kolacja w lodge. Po kolacji zapraszamy na obserwację zwierząt przy oczku wodnym, najczęściej przychodzą tu słonie i zebry. W tym czasie dzieci zbudują hotele dla owadów pod okiem lokalnych animatorów.

Dzień 6

Po śniadaniu wybieramy się na safari. Tym razem czeka nas wycieczka do źródeł Mzima Springs, gdzie można zobaczyć hipopotamy i krokodyle. Źródła mają też akwaria, które pokazują podwodne życie, jest to ekscytująca atrakcja dla dzieci.

W trakcie dnia lunch odbywa się w jednym z piknikowych miejsc.
Po posiłku kontynuacja safari z nadzieją zobaczenia lwów.

Popołudniu powrót do lodge'y, będzie jeszcze chwila czasu na basen lub afrykańskie zabawy przygotowane przez animatorów, rozpoznawanie i rysowanie śladów zwierząt, rozpoznawanie dźwięków dzikiej przyrody. Wieczorem kolacja.

Dzień 7

Po śniadaniu jest wykwaterowanie i dojazd na wybrzeże Diani Beach. W trakcie samego jazdy kontynuacja safari, obserwacja zwierząt i ptaków.

W trakcie przejazdu piknik - lunch, a także będzie czas na zakupy lokalnego rękodzieła w jednym ze sklepów.

Popołudniu dojazd na wybrzeże Diani Beach. Zakwaterowanie w eleganckim hotelu all inclusive, z widokiem na ocean.

Diani obejmuje pas nieskazitelnej tropikalnej plaży o długości 13 km i szerokości 75 m przy odpływie. Piasek jest drobny i biały, a ocieniony palmami brzeg łagodnie schodzi do oceanu. Tutaj także między plażą a rafą koralową ciągnie się pas płytkich lagun. Krajobraz Diani Beach jest bardzo urozmaicony, jest to jedno z najpiękniejszych wybrzeży na świecie.

Dzień 8-9

Czas odpoczynku na Diani Beach, korzystanie z basenu, spacery po plaży, kąpiel w Oceanie Indyjskim. Podczas całego pobytu w hotelu zapewnione są posiłki w formule all inclusive, czyli śniadania, obiady, kolacje, a w ciągu dnia przekąski. Dostępne są także napoje dla dzieci i dorosłych.

Dzień 10

W tym dniu czeka nas rejs łodzią z odkrytym dnem na pobliską wysepkę, odsłaniającą się tylko w czasie odpływu. Odbędziemy też spacer po dnie oceanu. Tak, jest to możliwe! W Kenii Ocean Indyjski charakteryzują duże przypływy i odpływy, w trakcie odpływu wyjdziemy na spacer po Oceanie, będziemy oglądać oczka wodne i żyjące w nich rozgwiazdy, jeżowce, czy strzykwy. Wszystko to będzie okraszone ciekawymi opowieściami dla dzieci.

Popoludniu mały poczęstunek i lekcja gotowania u lokalnej społeczności. Na prawdziwym palenisku, w bezpiecznych warunkach przygotujecie rybę w sosie kokosowym wraz z najlepszymi kucharzami z lokalnej społeczności.

Dzień 11

Wypoczynek na plaży i nad basenem. 

Popołudniu odwiedzimy szkołę podstawową na wybrzeżu Diani Beach. Już wcześniej sprawdzimy potrzeby szkoły i zabierzemy ze sobą produkty, które będą potrzebne, nie zawsze są to kredki i zeszyty, czasem są to globusy lub maty edukacyjne. Dla dzieci zobaczenie warunków edukacji ich rówieśników jest bardzo ciekawym doświadczeniem. 

Dodatkowe atrakcje możliwe w trakcie pobytu na Diani Beach:

  • zabawa w wyspę skarbów
  • wycieczka łodzią i nurkowanie lub snorkling w Parku Narodowym Kisite Marine, oglądanie delfinów w ich naturalnym środowisku- wycieczka trwa około 8 godzin. Transfer do parku to około 2 godziny, rejs łodzią oraz lunch trwa około 4 godzin

Dzień 12

Po śniadaniu jest przejazd do Mombasy, czas na krótki spacer po mieście oraz zakupy w lokalnych antykwariatach. Później w planie jest zwiedzanie jednego z najbardziej reprezentacyjnych zabytków Kenii – Fort Jesus. Obiekt ten został wpisany na listę UNESCO, a zbudowany przez Portugalczyków w 1593 roku. Zwiedzanie będzie krótkie około pół godziny - 45 min, z Fortu rozprzestrzeniają się piękne widoki na Stare Miasto.

Następnie udamy się na lunch.

Transfer na lotnisko w Mombasie i przelot linią Kenya Airways do Nairobi. Wieczorny wylot do Europy. 

Dzień 13

Lądowanie w jednym z portów europejskich, przesiadka na lot do Warszawy.
 
Lądowanie w Warszawie w godzinach południowych. 

Podsumowanie

Czas trwania
13 dni, 
15.07 - 28.07.2024
29.07 - 10.08.2024
03.02 - 15.02.2025
Zapytaj też o inny termin na zamówienie
Liczba uczestników
12 - 18 osób
Cena
Osoba dorosła - 3350 USD
Dziecko - do 2 lat - bezpłatnie
od 3 do 12 lat - 1690 USD
od 12 do 18 lat - 2290 USD
Ceny aktualne przy grupie min. 12 osób
Zakwaterowanie
eleganckie pensjonaty lub hotele 4*, Lodge na safari, resort all inclusive
Transport
samochód z otwieranym dachem podczas safari, samolot
Wyżywienie
W restauracjach, lodgach, posiłki według wymienionych w programie
Świadczenia
Opieka polskiego pilota, lokalni animatorzy dla dzieci, transport w Kenii, noclegi, wyżywienie (3 posiłki dziennie, na wybrzeżu all inclusive), przelot Mombasa - Nairobi, opłaty w Parkach Narodowych i zwiedzanych obiektach, ubezpieczenie - pakiet podwyższony, zawierający zakres chorób przewlekłych, Koszty Leczenia na poziomie 100 000 Euro, ubezpieczenie na wypadek kwarantanny z powodu Covid19, specjalnie przygotowane teczki dla dzieci z zabawami i grami na podróż samolotem
Cena nie obejmuje
Przelotu na trasie Warszawa lub inne miasto w Polsce – Nairobi – Warszawa, cena około 3000 zł, ETA-  cena 32,5 USD, dokument wykona biuro Tour de Family, własnych wydatków, napojów - poza all inclusive na wybrzeżu, zwyczajowych napiwków

Informacje dodatkowe

ETA (pozwolenie na wjazd):
Wydawana jest w formie elektronicznej i przesyłana na adres mailowy koszt 32,5USD. 
Dokumenty dla Państwa wykona biuro Tour de Family, konieczne przesłanie zdjęć i skanów paszportów do biura.

Zdrowie:
Przy wyjeździe do Kenii nie są obowiązkowe żadne szczepienia:

Zalecane przez Światową Organizację Zdrowia są szczepienia na:
Wirusowe zapalenie wątroby, czyli żółtaczkę typu A i B, tężec , błonicę
oraz Żółtą Febrę, ryzyko zachorowania na tę chorobę jest znikome.

W Kenii istnieje niewielkie ryzyko zachorowania na malarię. Zaleca się stosowanie repelentów oraz konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu w celu przepisania prewencyjnych tabletek.
Paszport przy wyjeździe do jakiegokolwiek Państwa, poza Unią Europejską w tym do Kenii musi być ważny min. 6 miesięcy przed datą ważności.

Pozostałe:
Na terytorium Kenii nie można wwozić opakowań i torebek foliowych oraz dronów.

Kenia – safari, czyli podróż życia i spełnienie rodzinnych marzeń

Afryka to kontynent, który dla wielu osób nie jest pierwszym wyborem na wakacje z dziećmi. My jednak odczarowujemy Czarny Ląd i udowadniamy, że jest idealnym miejscem na rodzinne wczasy.  W Tour de Family na rodziców z dziećmi, a także dziadków z wnukami czeka fascynująca Kenia – wycieczki dla młodszych i starszych, safari w Parkach Narodowych, wielkie migracje zwierząt w Masai Mara, piaszczyste plaże nad Oceanem Indyjskim, odwiedziny u najsłynniejszych wojowników Afryki - Masajów, różnorodna kuchnia, niezwykłe noclegi na sawannie i wybrzeżu. Czy można chcieć więcej od rodzinnych wakacji?

Rodzinna Kenia – safari z dziećmi

Kenia wakacje oferuje przez cały rok, gwarantując wszystko, co potrzebne do odpoczynku, dobrej zabawy i prawdziwej przygody. Będzie ona dobrym wyborem bez względu na to, czy chcecie wypocząć w luksusowym hotelu nad Oceanem Indyjskim, lodge pośrodku sawanny czy pokonywać kenijskie bezdroża samochodem 4x4 podziwiając niezwykłe krajobrazy: pustynie, gęste lasy, sawanny.

Prawdziwą gratką wczasów w Kenii będzie jednak rodzinne safari, na którym z bliska zobaczycie zarówno afrykańską przyrodę, jak i dzikie zwierzęta: żyrafy, zebry, antylopy, pawiany, guźce, różowe flamingi, wielkie koty, a przede wszystkim tzw. wielką piątkę - słoń, bawół, lew, lampart, nosorożec. Rodzinne safari łączymy z noclegami w luksusowych loggiach położonych w otoczeniu dzikiej przyrody. Nasze propozycje pozwolą Wam poznać prawdziwą Afrykę i na własne oczy zobaczyć budzącą się do życia sawannę wraz z jej mieszkańcami.

Kenia safari proponuje w wielu parkach narodowych. Dla Twojej rodziny możemy je zorganizować w tych najpiękniejszych - Masai Mara, Amboseli, Tsavo, Nakuru.

Kenia – wakacje, w których w programie nie zabraknie plaży

Kenia wycieczki to nie tylko przygoda, ale i odpoczynek. W Tour de Family wiemy, jak jest on ważny na wakacjach z dziećmi. W naszych programach wyjazdów nie brakuje więc kilku chwil na relaks i błogie lenistwo. Kenia wczasy wypoczynkowe pozwala zorganizować przede wszystkim na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. My proponujemy je w regionach Malindi, Lamu, Diani Beach, gdzie plaże kuszą białym piaskiem i łagodnym zejściem do Oceanu – a on sam pochwalić może się przejrzystą i ciepłą wodą. Kenia wczasy wypoczynkowe pozwala zorganizować w luksusowych, ale butikowych hotelach, które kuszą wystrojem, smaczną kuchnią i serwisem premium.

Regiony te sprzyjają nie tylko opalaniu i pływaniu, ale także podwodnym przygód. Możesz postawić na nurkowanie z dzieckiem z rurką i fajką w parku Kisite-Mpunguti, który zamieszkują tropikalne ryby, żółwie i delfiny lub też wybrać się na rejs o zachodzie słońca po Oceanie Indyjskim.  Jeśli natomiast lubicie zwiedzać, w Wasz program wczasów w Kenii wpiszemy odwiedzenie najpiękniejszych miast takich jak Gede, Lamu i Mombasę.

Kenia – wczasy z programem dla dzieci

Tour de Family to biuro podroży dla rodzin, które dba o to, aby na wczasach w Kenii dobrze bawiły się całe pokolenia. Nasze programy wyjazdów pełne są atrakcji dla dorosłych, nie dajemy się też nudzić najmłodszym podróżnikom. Doświadczenie pozwala nam proponować miejsca przyjazne dzieciom – dostarczające im rozrywki, zabawy, a także edukacji jak np. sierociniec słoni w Nairobi, która wyjaśnia potrzeby tych niezwykłych zwierząt i opowiada ich historię. Możemy wam zorganizować również wizytę w lokalnej szkole Masajów czy specjalne warsztaty robienia lokalnej biżuterii z koralików, budowania łuku i strzał, rozpoznawania nazw drzew czy łowienia ryb. Tak naprawdę jednak to, co będziecie robić na swoich wymarzonych wakacjach w Kenii, zależy tylko od Was – nasze biuro przygotuje program zgodnie z Waszymi preferencjami, potrzebami i marzeniami. Bo po to właśnie jesteśmy, aby je spełniać! ????

Kenia – wycieczki z dziećmi Hakuna Matata!

Wszystkie te przygody czekają na Was pod okiem doświadczonych i sprawdzonych specjalistów. Opieką otoczymy Twoją rodzinę od pierwszego kontaktu z naszym biurem. Na podstawie waszych preferencji przygotujemy program wycieczki po Afryce, uwzględniając również potrzeby dzieci – takie jak np. niedługi czas przejazdu, więcej postoi na odpoczynek i jedzenie, kilka nocy w tym samym miejscu, aby uniknąć ciągłego pakowania się i rozpakowywania. Każdy inny element naszych wycieczek do Kenii taki jak ubezpieczenie, lot, noclegi, wyżywienie, a także atrakcje przygotowujemy z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu całej rodziny. Pomagamy też przygotować się do podróży z dziećmi, dzieląc się praktycznymi wskazówkami.

Na miejscu będą na Was czekać nasi doświadczeni i sprawdzeni przewodnicy, kierowcy i piloci, którzy zadbają o bezpieczeństwo i dobrą zabawę. 24 godziny na dobę będziecie mogli się natomiast kontaktować z koordynatorem w Polsce, który przez Whatsapp odpowie na wszystkie pytania, będzie mógł zarezerwować dodatkową wycieczkę, zmodyfikować program czy podpowiedzieć co i gdzie zjeść, czy jakie pamiątki kupić.

Podróżuj z Tour de Family poprzez przepiękne krajobrazy, pomiędzy Skarpami Wielkiego Rowu Afrykańskiego, sawanną i rajskimi plażami – postaw na wakacje w Kenii i spełnij marzenia swojej rodziny! Jesteś gotowy, aby zabrać swoje dzieci na przygodę ich życia i spotkać Króla Lwa? Napisz lub zadzwoń do nas i porozmawiajmy do o wakacjach dla Twojej rodziny.

Kontakt

Chcesz gdzieś wyjechać? Napisz do nas, pomożemy!

Tel: +48 500 098 984
E-mail: tour@tourdefamily.pl

Adres biura:
Budynek: BE - Adgar Plaza, 
ul. Postępu 15, piętro 7, 02-676 Warszawa

    envelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram