Rodzinne wakacje w Gruzji

Najważniejsze informacje o wakacjach w Gruzji

Czas trwania

12 dni, 
termin 23.07 - 03.08.2024
Zaytaj też o inny termin na zamówienie

Liczba uczestników

12 osób

Zakwaterowanie

Hotele 3/4*, butikowy pensjonat – gospodarstwo lokalne

Transport

Klimatyzowany autokar

Wyżywienie

W restauracjach hotelowych i lokalnych, posiłki według wymienionych w programie

Informacje dodatkowe

Pod programem będziemy aktualizować obecne wymogi i zalecenia odnośnie podróży

Dzień 1

Wylot odbywa się z Warszawy i lądujecie bezpośrednio w Tbilisi.
Na lotnisku otrzymacie specjalne teczki dla dzieci z gadżetami i grami na podróż i pobyt w Gruzji. Teczki będą dostosowane do wieku dzieci.

Zakwaterowanie: w jednym z hoteli 3* w Tbilisi

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszamy zwiedzać stolicę Gruzji. Rozpoczniemy od Starego Miasta i twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową. To pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta. Z twierdzy rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę. 

Kolejne punkty wyjazdu będziemy odwiedzać autokarem, więc w szybkim czasie możemy zobaczyć wiele miejsc Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), kręte uliczki starego Tbilisi oraz najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati. Popołudniu są dwie opcje do wyboru: 

1. Wyjazd do lokalnego aquaparku Gino Paradise, gdzie oprócz basenów i zjeżdżalni dla dzieci, jest duży wybór saun i łaźni relaksujących dla rodziców. Aquapark leży nieopodal zbiornika wody “Morze Tbiliskie”.

2. Wycieczka na górę Mtacminda. Jest to najwyższy punkt w mieście, gdzie oprócz widoków, znajduje się wesołe miasteczko.
Wieczorem jest obiadokolacja z pokazem tańców gruzińskich. Dla dzieci to może być idealna okazja na rozbudzenie chęci do nauki tańca. Potem udajemy się na nocleg.

Dzień 3

Zaczynamy od śniadania. Następnie czeka Was wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu aż do miejscowości Kazbegi. Jest to jedna z najsłynniejszych tras w Gruzji. Zachwyca widokami na najwyższe szczyty kaukaskie. Po drodze wstępujemy na zwiedzanie twierdzy Ananuri, która jest położona nad jeziorem. Przewodnik będzie opowiadał legendy, które zaspokoją wiedzę nawet tych najbardziej ciekawskich. W miejscowości Kazbegi wjedziemy samochodami terenowymi do jednego z najbardziej pocztówkowych miejsc w Gruzji,  do kościoła św. Trójcy Gergeti. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu zakwaterowanie w przytulnym pensjonacie - to właśnie urok Kazbegi, można nocować u gruzińskiej rodziny, poczuć ciepło i atmosferę ich domu.

W pensjonacie czekać na nas będzie nauczyciel tańca gruzińskiego, który chętnie udzieli lekcji i pokaże starszym, i młodszym uczestnikom wyprawy kilka ruchów gruzińskiego tańca narodowego. Po lekcji tańca jest obiadokolacjam przyrządzona przez gospodynię. Żaden posiłek nie smakuje tak dobrze jak domowe, gruzińskie dania.

Dzień 4

Śniadanie, a potem przejazd samochodami terenowymi do doliny Truso. Jest to jedno z najładniejszych miejsc w okolicy miejscowości Kazbegi - dolina rozciąga się na 11 kilometrów. Do samego końca można dotrzeć zarówno pieszo, jak i samochodem. Zobaczymy pozostałości po niegdyś zamieszkałych wioskach, które teraz używane są tylko przez okolicznych pasterzy, szukających schronu w złą pogodę.

Na samym końcu szlaku zobaczymy dwa monastyry: męski i żeński, które praktycznie odcięte są od cywilizacji, szczególnie zimową porą. W tym miejscu odbędziemy lekki, niedługi trekking.
Po trekkingu zaplanowany jest piknik na łące wśród pięknej przyrody, składający się z miejscowych potraw i warzyw.

W dolinie Truso czekać będzie kolejna atrakcja - jazda konno. Dzieci, tak samo jak i dorośli, mogą poćwiczyć przez krótki odcinek drogi pod okiem przewodnika.

Popołudniu powrót do Kazbegi samochodami terenowymi. Obiadokolacja, nocleg w Kazbegi.

Dzień 5

Śniadanie, wyjazd z Kazbegi do Tbilisi. Zakwaterowanie ponownie w Tibilisi w hotelu 3*.

Tego dnia zawitamy na warsztaty wełny. Jest to jedna z najstarszych gruzińskich tradycji rzemieślniczych. Z wełny robią zabawki, elementy ubrania, domowe obuwie, nakrycia głowy, itd. Fachowcy pokażą nam, jak tworzą takie wyroby oraz nauczą i pomogą zrobić swój własny upominek z Gruzji. Po warsztatach mamy czas wolny na spacery i zakupy w stolicy Gruzji. Później czeka na nas obiadokolacja w tradycyjnej restauracji, a nocleg mamy w Tbilisi.

Dzień 6

Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu Kacheti, który nazywany jest “krainą wina”. Zaplanowaliśmy zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – apostołka cerkwi gruzińskiej, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji.. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazańska, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi, które jest określane miastem muzeum, ponieważ idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII.

Atrakcją dnia będzie wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i czaczy (tradycyjny alkohol wysokoprocentowy), połączona z obiadem. 

Dla dzieci jest to bardzo interesujące, jak produkuje się wino, więc zaproponujemy im różne rodzaje winogron do spróbowania. Po obiedzie i degustacji, wybieramy się w drogę do miasta Telawi, gdzie czeka na nas zakwaterowanie w pięknych domkach w lesie. Ośrodek ten oferuje dwa baseny (otwarty i zamknięty), saunę, dużo przestrzeni na zewnątrz, zieloną strefę leśną, kącik etnograficzny i place zabaw. Młodsi i starsi nie będą się tutaj nudzić. Wieczorem jest wolny czas na odpoczynek i zabawę. Nocleg w Telawi. 

Dzień 7

Dzień odpoczynku. Jest czas wolny na zabawę i relaks nad basenem, a dla chętnych wyjazd do Signagi - na zakupy.
Obiad w ośrodku, a wieczorem ognisko z kiełbaskami i gruzińskimi przysmakami. Muzyka i tańce w tle, więc zawsze można się w to włączyć.

Dzień 8

Śniadanie, a później wyjazd do Tbilisi. Jednak zanim dojedziemy do stolicy, czeka na nas wizyta w wyjątkowym miejscu. Otóż odwiedzimy wioskę Udabno. Wioska jest jedynym, zaludnionym punktem na rozległych stepach regionu Kachetii. W związku z tym, że nie ma tam cywilizacji, stepy te otrzymały nazwę “udabno”, czyli “pustynia”. W tej magicznej miejscowości gościć nas będzie polski hostel i restauracja Oasis Club, gdzie zatrzymamy się na warsztaty kulinarne. Nauczymy się gotować najpopularniejszych dań kuchni gruzińskiej, takich jak: chaczapuri lub kubdari, warzywne pasty pchali, itd. Do udziału w warsztatach zapraszamy też najmłodszych uczestników wyprawy. 

Po warsztatach będzie obiad na pięknym podwórku ośrodka. Następnie jest powrót do Tbilisi, gdzie wieczorem jeszcze jedna atrakcja dla dzieci - Muzeum Iluzji. Znajduje się ono na starówce miasta i jest jednym z najbardziej magicznych miejsc. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 9

Poranek zaczynamy śniadaniem i wykwaterowaniem, bo czeka nas przejazd pociągiem w kierunku Batumi. Kiedy już dotrzemy i zakwaterujemy się na miejscu, mamy sporo atrakcji, które możemy dowolnie wybrać. Batumi to miasto ciepłego morza, palm i pysznej kuchni, więc będzie tu sporo wolnego czasu, aby to wszystko odkryć. Co tu znajdziecie? Sporo rozrywki dla całej rodziny - przejażdżkę rowerami po promenadzie nadmorskiej, koło diabelskie z widokiem na całe miasta i morze, i wiele innych możliwości, które możemy zaplanować pod Wasze preferencje. Obiadokolacja z daniami kuchni regionalnej. Nocleg w Batumi.

Dzień 10-11

Dzień 10: Czas wolny na odpoczynek w Batumi, dla chętnych rodziców możliwość zorganizowania opieki do dzieci. Kolacja w restauracji. Nocleg.

Dzień 11: Śniadanie, wolne przedpołudnie. W drugiej połowie dnia wyjazd do wsi Achalsopeli (przejazd ok. 20-30 minut), do lokalnego gospodarza, gdzie odbędzie się warsztat lepienia chinkali. Gospodarz opowie również o innych gruzińskich daniach, o historii przepisów, o winach (gospodarz mówi w języku polskim). Na zajęciach można będzie ulepić nielimitowaną liczbę chinkali, a potem wszystkie zjeść. Całość zakończymy pożegnalną suprą (uczta) gruzińską, gdzie toasty będą się ciągnęły bez końca. Powrót do hotelu, nocleg w Batumi.

Dzień 12

Śniadanie, wyjazd na lotnisko w Kutaisi lub Tibilisi, powrót do Polski.

Podsumowanie

Czas trwania
12 dni, 23.07 - 03.08.2024
zapytaj też o inny termin na zamówienie
Liczba uczestników
12 osób
Cena
Osoba dorosła - 950 Euro
Dziecko - 750 Euro

Ceny aktualne przy grupie min. 12 osób
Zakwaterowanie
Hotele 3/4*, butikowy pensjonat – gospodarstwo lokalne
Transport
Klimatyzowany autokar
Wyżywienie
W restauracjach hotelowych i lokalnych, posiłki według wymienionych w programie
Świadczenia
Opieka polskiego pilota, który będzie również animował dzieci podczas wyjazdu, transport w Gruzji, noclegi wymienione w programie, wyżywienie według programu, opłaty w Parkach Narodowych i zwiedzanych obiektach, ubezpieczenie - pakiet podwyższony, zawierający zakres chorób przewlekłych, Koszty Leczenia na poziomie 100 000 Euro, ubezpieczenie na wypadek kwarantanny z powodu Covid19, specjalnie przygotowane teczki dla dzieci z zabawami i grami na podróż samolotem
Cena nie obejmuje
Przelotu na trasie Warszawa – Tbilisi lub Kutaisi – Warszawa, cena ok. 1300 zł, własnych wydatków, napojów bezalkoholowych i alkoholowych, zwyczajowych napiwków

Informacje dodatkowe

Przy wjeździe do Gruzji wymagany jest certyfikat szczepienia przeciw Covid19 lub negatywny wynik testu PCR wykonany na min. 72 godziny. Dzieci do 10 roku życia nie muszą mieć ani testu, ani szczepienia.
Do Gruzji nie ma wiz, do kraju można wjechać na dowód osobisty lub paszport. 

Zdrowie
Przy wyjeździe do Gruzji zalecane przez Światową Organizację Zdrowia są szczepienia na:
Wirusowe zapalenie wątroby, czyli żółtaczkę typu A i B
Tężec
Błonicę

Wakacje w Gruzji – magicznej krainie pomiędzy Europą a Azją

Dawno temu, w sercu najwyższych gór Europy — Kaukazie, istniało królestwo ukryte wśród ośnieżonych szczytów. To właśnie dzisiejsza Gruzja – kraj idealny na rodzinne wakacje i zimowe ferie. Jej malownicze krajobrazy zapraszają do odkrywania tajemniczych ścieżek i ukrytych dolin, a także pozwalają przeżywać przygody całą rodziną. Macie na nią ochotę? A może wolicie leniwe wczasy nad Morzem Czarnym? Po jedno i drugie zapraszamy do Tour de Family, gdzie skroimy na wymiar wakacje w Gruzji dla rodziców z dziećmi, a także wczasy dla dziadków z wnukami.

Idealny przepis na rodzinne wakacje w Gruzji

Krótki lot bez przesiadek, bliskość UE, a zarazem powiew azjatyckiego orientu, zaskakująca kultura, różnorodna i oryginalna kuchnia, zapierające dech w piersiach krajobrazy i mnóstwo atrakcji dla dużych i małych podróżników – to wszystko łączą wakacje zagraniczne w Gruzji. A te dzięki Tour de Family są na wyciągnięcie ręki dla Waszej rodziny!

Z nami poznacie najpiękniejsze zakątki Gruzji, spróbujecie niezwykłej kuchni tego kraju, a także poznacie, co znaczy prawdziwa gościnność. Będziecie mieli też okazję doświadczyć noclegów w lokalnych gospodarstwach agroturystycznych m.in. w górskiej chacie w najwyżej położonej osadzie w Europie (która zimą odcięta jest od świata), a także poznać luksus nadmorskiego kurortu Batumi.

Wycieczki objazdowe po Gruzji dla całej rodziny

Gruzja to idealne miejsce na wakacje zagraniczne dla całej rodziny. Pomiędzy ośnieżonymi szczytami Kaukazu, zaginionymi zielonymi dolinami, winnicami Kachetii, wysokimi płaskowyżami Dżawachetii, a wybrzeżem Morza Czarnego każdy znajdzie coś dla siebie. Ten kraj to idealne miejsce zarówno na leniwe rodzinne wakacje nad morzem, jak i aktywną podróż z nastolatkami pełną przygody i przyrody. Nasze warszawskie biuro podróży organizuje i jeden i drugi typ wypoczynku, a także łączy wszystkie możliwości i proponuje wycieczki objazdowe po kraju dla całej rodziny.

Oferta wczasy wielopokoleniowe to skrojony na miarę potrzeb program, w którym mogą brać udział zarówno 100-latkowie, jak i kilkumiesięczne maluchy. Proponując wakacje w Gruzji dla całej rodziny. W ich trakcie zadbamy, aby dziadkowie i rodzice mogli odpocząć i zrelaksować się, młodzież aktywnie spędzić czas, a najmłodsze dzieci oddać dobrej zabawie na plażach i w aquaparkach.

W Tour de Family rodzinne wakacje zagraniczne to też czas zacieśniania więzi i wspólnych przygód. Możemy Wam zaproponować:

  • rodzinne trekkingi, w czasie których wspólnie zdobędziecie niejeden szczyt i będziecie mogli podziwiać przepiękne krajobrazy, chociażby doliny Truso i okolic Kazbegi
  • aktywności, które dodadzą waszym rodzinnym wakacjom nutki przygody i adrenaliny; latem możemy zorganizować dla Was przejazd rowerami górskimi po Swanetii, lekcje jazdy konnej, raftingi, natomiast zimą zaprosić do najpopularniejszych ośrodków narciarskich i snowboardowych Gudauri, Mestia i Bakuriani,
  • odkrywanie bogatej historii i kultury Gruzji, podczas zwiedzania Tbilisi, Kutaisi i Batumi, a także położonych na końcu świata wiosek takich jak Mestia i Ushguli,
  • przejazd jedną z najsłynniejszych tras górskich, którą wędrowały armie rzymskie, perskie i mongolskie - Gruzińską Drogą Wojenną,
  • podziwianie najpiękniejszych przyrodniczych atrakcji takich jak kaniony Martvili i Okatse, Jaskinia Prometeusza czy jezioro Ritsa,
  • odkrywanie tajemnic najstarszych zamków, klasztorów, monastyrów i starożytnych ruin m.in. słynnych skalnych miast Wardza, Dawid Geredża oraz Uplisciche.

Gruzja – wakacje między Wschodem a Zachodem

Nasze programy rodzinnych wyjazdów to też możliwość poznania unikalnej gruzińskiej kultury oraz gościnności, której doświadczycie na prawdziwej tradycyjnej uczcie, czyli suprze. W jej trakcie przy wspólnym stole będziecie mogli spróbować znanych gruzińskich specjałów takich jak pierożki chinkali, pieczywa chaczapuri i tonis puri, sałatki gruzińskiej, bakłażana w wersji badridżani, a także słodkich czurpaczele i tklapi. Na dorosłych uczestników rodzinnej wyprawy do Gruzji czeka natomiast tradycyjne wino.

W ramach zgłębiania lokalnej kultury zaprosimy Was też na rodzinne warsztaty kulinarne z lepienia chinkali, lekcje tańca gruzińskiego, tradycyjne warsztaty robienia przedmiotów z wełny, relaks w siarkowych łaźniach, wizyty na targach oraz degustacje wina i czaczy (dla dorosłych) i winogron (dla dzieci).

Wakacje zagraniczne nad morzem

Oferta wczasy w Gruzji to dobry wybór nie tylko dla wielbicieli przygody i aktywności, ale i dla spragnionych błogiego relaksu, odpoczynku i słońca. Nasze programy wycieczek dla rodzin do Gruzji zawsze zwierają więc kilka dni niczym niezmąconego lenistwa w Batumi. Czeka tu na Was bogata infrastruktura hotelowa i gastronomiczna, szerokie plaże i ciepłe morze, nadmorska promenada, a także mnóstwo atrakcji dla dzieci.

Wakacje w Gruzji z dziećmi – oferta dla wymagających

W Tour de Family dobrze wiemy, że zaplanowanie rodzinnych wczasów to trudna sztuka. Wieloletnie doświadczenia, a także doskonała znajomość Gruzji, pozwala nam jednak łączyć oczekiwania rodziców i dziadków z potrzebami najmłodszych podróżników. Programy wycieczek objazdowych oraz wczasów są przystosowane do wymagań rodzinnych wakacji w Gruzji. Obejmują krótkie przejazdy, dłuższe postoje i pobyty w hotelach na więcej niż jedną noc, a także zawierają miejsca, które edukują i bawią dużych i małych wczasowiczów.

Równie ważne co rozrywka, zabawa i odpoczynek są dla nas Wasze bezpieczeństwo oraz komfort, dlatego od pierwszych chwil otaczamy Was profesjonalną i kompleksową opieką specjalistów, pilotów, przewodników, kierowców, organizatorów. Obejmuje ona nie tylko stworzenie indywidualnego planu zwiedzania Gruzji, ale także zarezerwowanie lotu, noclegów, posiłków, atrakcji lokalnych, wykupienie ubezpieczenia. Wiedząc, jak nieprzewidywalne może być podróżowanie z dziećmi, przez cały wyjazd jesteśmy też do Waszej dyspozycji – przez 24 godziny na dobę odpowiadamy na Wasze pytania, radzimy i podpowiadamy, możemy zarezerwować dodatkowe aktywności lub zmodyfikować istniejący plan wycieczki.

Tour de Family to przepis na rodzinne wakacje w Gruzji, które pozwolą Wam poznać zarówno miejsca wymienione w przewodnikach, jak i te poza utartym szlakiem. Z nami przeżyjecie prawdziwe local experience, a jednocześnie odpoczniecie i przekonacie się, że wakacje zagraniczne z dziećmi to świetny sposób na przygodę i eksplorację nowych zakątków świata.

Kontakt

Chcesz gdzieś wyjechać? Napisz do nas, pomożemy!

Tel: +48 500 098 984
E-mail: tour@tourdefamily.pl

Adres biura:
Budynek: BE - Adgar Plaza, 
ul. Postępu 15, piętro 7, 02-676 Warszawa

    envelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram