Sri Lanka

Najważniejsze informacje

Czas trwania

15 dni, 10 - 24.08.2024
Zapytaj też o inny termin na zamówienie

Liczba uczestników

12 osób

Zakwaterowanie

butikowe hotele, hotele 4 i 5*

Transport

Klimatyzowany autokar

Wyżywienie

W restauracjach hotelowych i lokalnych, posiłki według wymienionych w programie

Informacje dodatkowe

Pod programem będziemy aktualizować obecne wymogi i zalecenia odnośnie podróży

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot na Sri Lankę. 

Na lotnisku otrzymacie specjalne teczki dla dzieci z gadżetami i grami na podróż i pobyt na Sri Lance. Teczki będą dostosowane do wieku dzieci.

Dzień 2

Lądowanie, formalności wizowe, następnie przejazd około 2 godziny do miejscowości Galle. W trakcie przejazdu lunch w lokalnej restuaracji.
Zameldowanie w Amari Galle, pięknie położony hotel, każdy z pokoi ma piękny widok z balkonu na Ocean Indyjski. 

Wystrój wnętrz jest nowoczeny i pięknie udekorowany lankijskim rzemiosłem. Wasze dzieci będą się tutaj świetnie bawić. Profesjonalni opiekunowie-animatorzy w hotelu są w pełni przeszkoleni, aby zorganizować dla dzieci ich własne małe przygody.
Kolacja w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu zaczynamy atrakcją dla dzieci - poszukiwanie skarbów w forcie w Galle. Będzie to świetna animowana lekcja historii Sri Lanki. Dzieci w interaktywny sposób zwiedzą świetnie zachowany zabytek. Fort w Galle znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, zbudowany w 1588 roku przez Portugalczyków, a później ufortyfikowany odpowiednio przez Holendrów i Brytyjczyków.
Zabawa będzie toczyła się też wśród pięknych zabykowych wąskich uliczek miasta. Dzieci oczywiście będą pod opieką. Rodziece mogą im towarzyszyć albo samodzielnie spacerować po uliczkach.

Po zakończeniu poszukiwania skarbów lunch w jednej z restauracji. Następnie przystanek w sklepie z maskami. Dzieci wezmą udział w warsztatach, a w tym czasie rodzice mogą zwiedzać muzeum masek, które prezentuje tradycyjne i starożytne przedmioty ze Sri Lanki.
Kolacja w hotelu.

Dzień 4

Rano wyjeżdżamy do miejscowości Nuwara Eliya, czyli bujnej krainy herbacianych pól, czas przejazdu to około 4,5 godziny. Po drodze odwiedzimy wyjątkowe miejsce, gdzie wykluwają się małe żółwie. Będziemy mogli obserwować te zwierzęta, które tuż po wykluciu wędrują do oceanu. Ośrodek jest przez nas sprawdzony - jest to etyczne miejsce, gdzie można obserwować zwierzęta nie wpływając negatywnie na przyrodę. Nasza wizyta będzie też dotacją wspomagającą funkcjonowanie ośrodka. 

W trakcie przejazdu zjemy lunch w lokalnej retauracji. Miasto Nuwara Eliya ma niesamowitą atmosferę. Jest otoczone wzgórzami i plantacjami herbaty, dzięki czemu cieszy się wiosenną pogodą przez cały rok. Architektura miasta to domy w angielskim stylu rustykalnym - nic dziwnego, że zyskało nazwę „Mała Anglia”. Nasz hotel świetnie wpisuje się w styl miasteczka. Po przyjeździe zapraszamy na elegancką herbatę w ogrodach, a następnie spacer po mieście.
Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 5

Poranek dla chętnych. Rozpoczynamy o 6:00, z zapakowanym śniadaniem, jedziemy do Parku Narodowego Horton Plains na 9,5-kilometrową wędrówkę.

Horton Plains, znany jako najwyższy płaskowyż na wysokości 2134 metrów. Tutejsza dżungla jest pełna rzadkich, endemicznych roślin. Większość krajobrazu stanowią skarłowaciałe drzewa pokryte mchem. Do najbadziej niesamowitych okazów należą różaneczniki o czerwonych kwiatach lub „Niloos”, które kwitną raz na 12 lat. 
To jedyne miejsce na Sri Lance, gdzie można znaleźć takie krajobrazy. Góry porośnięte lasami, mieszające się z polami herbacianymi. Tereny parku zamieszkałe są przez “bear monkey” - małpki niedźwiedzie, sambury (rodzaj jeleni), motyle i ptaki.

Powrót do hotelu, czas na odpoczynek i lunch. Następnie mamy transfer około 5 km na plantację herbaty. Wycieczka z przewodnikiem po fabryce, pierwotnie zbudowanej w 1885 roku i wciąż wypełnionej XIX-wiecznymi sprzętami. Czeka nas doskonała lekcja o tym, jak powstaje herbata.

Kolacja w lokalnej restauracji w mieście.

Dzień 6

Tego ranka czeka nas jedna z najbardziej malowniczych atrakcji Sri Lanki, bo przejażdżka pociągiem o nazwie Nanu Oya do Królewskiego Miasta Kandy.

Zakwaterowanie w pięknym, butikowym hotelu w Kandy i lunch.

Popołudniu odbędzie się wyjątkowa wycieczka zwiedzanie miasta TUK TUKAMI w towarzystwie przewodnika. Przejazd dookoła jeziora w Kandy. Odwiedzimy między innymi punkt widokowy, Wales Park i Cmentarz Garnizonowy oraz Świątynię Relikwii Zęba Buddy. Obecnie ten ząb jest uważany za najcenniejszą własność Sri Lanki. Ze Świątyni pojedziemy tuk tukami w góry, w piękną widokową trasę. Jest tam gigantyczny posąg Buddy, właśnie siedząc u jego podnórza, będziemy podziwiać fantastyczne widoki.

Dzień 7

Poranek rozpoczeniemy od lekcji tradycyjnej gry na bębnach i tańca z profesjonalnym nauczycielem ze Sri Lanki.

Tradycyjne bębny są podstawą stylu życia na Sri Lance od ponad 2000 lat. Rytm grany jest przy okazjach o znaczeniu kulturowym, na wszystkich etapach życia Lankijczyków. Nauczyciel oczaruje Was kolorem i historią tradycyjnych rodzajów i zastosowań bębnów przy filiżance cejlońskiej herbaty. Nauczyciel jest uczynny i otwarty, dzieci na dla dzieci na pewno bedzie to ciekawe doświadczenie.
Później jest lunch, a następnie czas wolny w Kandy. W hotelu dostępne są gry planszowe Monopoly, puzzle, scrabble, karty i szachy.

Późnym wieczorem zapraszamy na ognisko z pieczonymi piankami.
Kolacja w retuaracji.

Dzień 8

Tego dnia przejedziemy na usianą palmami plażę Pasikudah.

Oprócz plaży proponujemy też wizytę w Ogrodach Botanicznych Peradeniya z ekspertem w dziedzinie botaniki i fantyastycznym gawędziarzem. Niegdyś ogród zarezerwowany był tylko dla członków rodziny królewskiej, obecnie dostępny jest także dla zwiedzających. Posiada niesamowitą kolekcję drzew i roślin, w tym bardzo delikatnych storczyków, przez co przyciąga turystów z całego świata.

Dzień 9-10

Dzień 9: Spędzimy go na łodzi - będzie to świetna okazja na podziewianie wielorybów w ich naturalnym środowisku. Akurat w sierpniu jest czas, kiedy te ssaki podpływają do wybrzeży Sri Lanki. Będzie też czas na snorkeling z kolorowymi rybami. Na łodzi będzie śniadanie, lunch, woda, kawa, herbata.
Powrót do hotelu po wycieczce. Czas wolny na plaży, kolacja.

Dzień 10: Przeznaczymy ten dzień na czas wolny na plaży. Rano proponujemy przejażdżkę kajakiem lub łodzią w kształcie łabędzia w naturalnym otoczeniu pięknej laguny Batticaloa, w której mieszka słynna śpiewająca ryba.

Popołudniu proponujemy odwiedziny lokalnego centrum rzemiosła i zakup pamiątek.

Dzień 11

Dziś wybierzemy się na przejażdżkę do Sigiriya, czyli najsłynniejszego miejsca na Sri Lance. W trakcie wycieczki zrobimy krótki przystanek w starożytnym mieście Polonnaruwa. Odbędzie się tam krótkie zwiedzanie z przewodnikiem.

Po drodze czeka nas wizyta w Monkey Camp. Od 47 lat działa na Sri Lance stacja badawcza małp – Smithsonian, ściśle współpracuje ośrodkami badawczymi w Stanach Zjednoczonych. To tutaj uczy się i inspiruje ludzi do doceniania dzikiej przyrody, w szczególności naczelnych - ich siedlisk oraz ochrony. Dla dzieci będzie to niesamowite doświadczenie podziwiać różne rodzaje małp w ich naturalnym środowisku.
Lunch w trakcie przejazdu w retauracji. Przyjazd do hotelu w Sigiriya i czas na relaks. Hotel posiada niesamowity widok oraz duży basen.

Dzień 12

Tego dnia zobaczymy wizytówkę Sri Lanki. Wejdziemy na szczyt skały Lwa, czyli Sigiriya. Jest ona domem dla słynnej „Twierdzy na niebie”, znana jest jako pretendent do ósmego cudu świata. Na jej szczycie znajdują się fundamenty dawnego wielkiego i okazałego pałacu, w tym ogród z basenem. Zwiedzanie z przewodnikiem. Zadbamy o to, aby każdy mógł wejść na szczyt w swoim tempie.
Potem jest lunch w restauracji. Odpoczynek w hotelu nad basenem. Kolacja.

Dzień 13

Rano po śniadaniu wyjedziemy w kierunku stolicy Sri Lanki.
W trakcie przejazdu przystanek w wyjątkowym miejscu - świątyni w jaskiniach - Dambulla Cave. Dambulla słynie z pięciu świątyń jaskiniowych na skale. Niektóre jaskinie sięgają I wieku p.n.e. Znajdują się w nich 153 posągi i obrazy Buddy.

Następnie lunch w lokalnej restauracji oraz zakwaterowanie w hotelu w Kolombo. Miasto to centrum handlu i administracji Sri Lanki, jest ruchliwe i tętniące życiem. Kolombo szczyci się również wieloma centrami handlowymi i domami towarowymi, które oferują produkty renomowanych marek po bardzo obniżonych cenach. Dlatego turyści chętnie robią zakupy właśnie w stolicy. Popołudniu mamy czas na zwiedzanie lub zakupy.

Dzień 14-15

Dzień 14: Przejazd na lotnisko, wylot do Polski
Około godzinny przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy. 

Dzień 15: Lądowanie w Warszawie

Podsumowanie

Czas trwania
15 dni, 10 - 24.08.2024
Zapytaj też o inny termin na zamówienie
Liczba uczestników
12 osób
Cena
Osoba dorosła - 2700 USD
Dziecko  - 1550 USD
 
Ceny aktualne przy grupie min. 12 osób
Zakwaterowanie
butikowe hotele, hotele 4 i 5*
Transport
Klimatyzowany autokar
Wyżywienie
W restauracjach hotelowych i lokalnych, posiłki według wymienionych w programie
Świadczenia
Opieka polskiego pilota, który będzie również animował dzieci podczas wyjazdu, transport na Sri Lance, noclegi wymienione w programie, wyżywienie według programu, opłaty w Parkach Narodowych i zwiedzanych obiektach, ubezpieczenie - pakiet podwyższony, zawierający zakres chorób przewlekłych, Koszty Leczenia na poziomie 100 000 Euro, ubezpieczenie na wypadek kwarantanny z powodu Covid19, specjalnie przygotowane teczki dla dzieci z zabawami i grami na podróż samolotem
Cena nie obejmuje
Przelotu na trasie Warszawa – Colombo – Warszawa, cena ok. 3200 zł, wizy około 250 zł, wizy wykona biuro Tour de Family, własnych wydatków, napojów bezalkoholowych i alkoholowych, zwyczajowych napiwków

Informacje dodatkowe

Przy wjeździe na Sri Lankę nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia. 

Wiza:
Wydawana jest w formie elektronicznej i przesyłana na adres mailowy koszt ok. 230 złotych. Czas potrzebny na wyrobienie wizy to min. 4 dni.
Wizy dla Państwa wykona biuro Tour de Family.
Paszport przy wyjeździe do jakiegokolwiek Państwa, poza Unią Europejską w tym na Sri Lankę musi być ważny min. 6 miesięcy przed datą ważności.

Zdrowie:
Należy wypełnić online deklarację zdrowia Health Declaration Form aby otrzymać kod QR, który należy okazać na lotnisku. (deklarację wypełni za Państwa biuro Tour de Family)
Przy wyjeździe na Sri Lankę zalecane przez Światową Organizację Zdrowia są szczepienia na:
Wirusowe zapalenie wątroby, czyli żółtaczkę typu A i B
Tężec
Błonicę

Kontakt

Chcesz gdzieś wyjechać? Napisz do nas, pomożemy!

Tel: +48 500 098 984
E-mail: tour@tourdefamily.pl

Adres biura:
Budynek: BE - Adgar Plaza, 
ul. Postępu 15, piętro 7, 02-676 Warszawa

    envelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram